Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

«Зелену» генерацію звільнять від плати акцизу при виробництві електроенергії

виплата гарпока

У п’ятницю за підсумками засідання Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики стало відомо, що з урядового ресурсного законопроекту No5600 було виключено норму про акцизний податок на е/е з відновлюваних джерел. Про це повідомив на персональній сторінці у соцмережі Facebook перший заступник голови Комітету Ярослав Железняк.

Голова правління Громадської Спілки «Українська вітроенергетична асоціація» Андрій Конеченков нещодавно у коментарях Енергореформі наголошував на тому, що ВДЕ-генерація не готова до найменших компромісів щодо введення акцизу та домагатися того, аби норма була прибрана з законопроекту.

Нагадаємо, що законопроект No5600 з уточненнями до Податкового кодексу України, який пропонував запровадження акцизу у 3,2% для відновлюваної енергетики був прийнятий ВР на початку липня.

Одразу ж введення акцизу для відновлюваної енергетики окреслили порушенням чинного законодавства щодо стимулювання «зеленої» енергетики. Критиками нової норми виступили Секретаріат Енергоспівтовариства, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Європейська бізнес-асоціація (ЄБА), Американська торгова палата в Україні (AmCham) і ряд інших міжнародних установ.

Чисельні профільні ВДЕ-асоціації зверталися до уряду письмово, де наполягали на скасуванні норму, яка погіршить і так несприятливий інвестиційний клімат в Україні, зокрема у сфері ВДЕ-генерації.

Обратный звонок