Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Запаси газу в європейських сховищах досягли 10-річного мінімуму

запас газа

Агентство Reuters передає, що газові сховища Європи та Великобританії на кінець вересня заповнені всього на 72%. Цей показник є найменшим за останні десять років.

Традиційний середній рівень для вересня місяця становить 85%. Сезон закачування ресурсу в Європі закінчиться через тиждень – 1 жовтня. Припускається, що до цього моменту сховища заповнять щонайбільше на 78%.

Причиною таких невтішних результатів перед початком нового опалювального сезону стало спустошення газових сховищ минулої зими через високий попит, який загострювався недостатнім виробленням енергії з відновлювальних джерел, а також високий базовий попит на електроенергію. Такими думками поділився менеджер з аналітики газу в регіоні EMEA в S& Global Platts Джеймс Хакстепп.

Також він відзначив, що свій вклад зробив і той факт, що в Азії також був високий попит на електроенергію, таким чином вона відбирала зріджений газ у Європи. А у поєднанні з глобальною кризою пропозиції та недостатніми завантаженнями цього літа це призвело до рекордно низьких запасів на початок нового опалювального сезону.

Це своєю чергою спричинило різке зростання ціни на ресурс у Великобританії та на голландському TTF-хабі, який є ключовим газовим ринком у Європі.

До числа факторів, які за останні місяців плинули на зростання ціни на газ стали перебої постачання ресурсу з РФ, а також глобальний дефіцит зрідженого газу. Постачання ресурсу з обох джерел скоріше за все залишаться на відносно невеликому рівні до кінця року, незалежно від будь-якої ситуації з газопроводом «Північний потік 2», — резюмував пан Хакстепп.

Обратный звонок