Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Заборгованість облгазів на початок опалювального сезону досягла 8,8 млрд грн – ОГТСУ

облгази

Оператори газорозподільчої мережі (облгази, міськгази) у серпні поточного року заборгували перед ОГТСУ більше ніж 153 млн грн за газ, який відібраний для власних ВТВ (виробничо-технологічні витрати) з магістральних газопроводів. А сукупна заборгованість облгазів перед новим опалювальним сезоном складає 8,8 млрд грн.

До п’ятірки найбільших боржників увійшли:

  • Київоблгаз (1,075 млрд грн);
  • Донецькоблгаз (1,197 млрд грн);
  • Львівгаз (792 млн грн;
  • Тернопільміськгаз (581,7 млн грн);
  • Харківгаз (491,2 млн грн).

За останній місяць літа негативна динаміка спостерігалась у Донецькоблгаз (+73,2 млн грн), Кіровоградгаз (+30,9 млн грн), Тернопільміськгаз (+18,3 млн грн), Херсонгаз (+14,8 млн грн) і Мелітопольгаз (+7,7 млн грн).

Сукупна заборгованість облгазів групи «Регіональна газова компанія» складає більше ніж 6,2 млрд грн.

У ОГТСУ відзначають, що проблема накопичення боргів облгазами має негативний вплив на фінансовий стан компанії, а також створює ризики щодо безперебійного транспортування ресурсу українським споживачам. Наразі компанія використовує усі механізми, передбачені чинним законодавством для врегулювання ситуації, що склалась.

Беручи до уваги те, що погіршення стану з початком опалювального сезону неминуче, питання потребує термінового розв’язання – впровадження механізму розподільчих рахунків для облгазів.

ОГТСУ зазначає, що застосування механізму передбачає те, що частина грошей, а саме за послугу розподілу газу буде автоматично перераховуватись для сплати за газ державному оператору. Згідно з аналізом компанії, споживачі добросовісно оплачують послугу, але кошти не надходять до компанії.

Гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон наголошує, що відповідно до такого стану речей компанія постачає ресурс приватним облгазам власним коштом.

Подальше накопичення боргів загрожує не тільки виконанню програми оптимізації та модернізації газотранспортної системи, але й підриває фінансову стабільність компанії загалом.

Світовий банк для розв’язання проблеми надав підтримку ОГТСУ  у вигляді проекту «Консультаційні послуги щодо забезпечення фінансової стабільності Оператора ГТС». Втілювати програму в життя буде один з лідерів консалтингу, компанія EY.

Для виконання проекту було комплексно досліджено передумови та причини, які викликали проблеми, а також було розроблені та опрацьовані можливості для розв’язання проблеми.

Компанія EY у фінальному звіті надала ряд рекомендацій для розв’язання проблеми. Вони наразі знаходяться на етапі впровадження, але потребують підтримки з боку влади.

Обратный звонок