Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Єврокомісія прирівняла атомну енергію та газ до «зеленої» енергетики

Енергоперехід

Єврокомісія віднесла атомну енергетику та природний газ до «Зеленої таксономії ЄС», пише Green Deal.

Енергоперехід

Газ та атомна енергія сприятимуть складному переходу до кліматичної нейтральності. Розроблено суворі умови для включення їх до таксономії та встановлено чіткі терміни виведення з експлуатації цих об’єктів, повідомила на брифінгу  в середу єврокомісар з фінансових питань Мейрід МакГіннес, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Вона наголосила, що необхідно рішуче відмовлятися від вугілля, завдяки якому виробляється 15 % е/е в Європі, та замінити його на більш безпечні енергоресурси.

Головними обмеженнями для газових проектів є здатність продукувати не більше 100г СО2/кВт-г та стати відновлювальними чи низьковуглецевими активами до закінчення 2035 року, йдеться в повідомлені Єврокомісії.

Обмеження для атомних енергопроектів в першу чергу стосуються мінімізації кількості радіоактивних відходів. При чому, дозволи на будівництво нових блоків АЕС можна буде отримувати лише до 2045 р, а самі реактори повинні відповідати високим стандартам безпеки.

Як відомо, включення атомної енергетики до таксономії розкололо Європу. Головними опонентами атомної генерації є Австрія, Німеччина, Іспанія, Люксембург та низка природоохоронних організацій, які вважать такі технології небезпечними. В той же час Франція, Фінляндія та країни Східної та Центральної Європи підтримують атомну енергетику.

Обратный звонок