Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

«Ямал-Європа» змінює напрямок транспортування газу, очікуючи значних об’ємів з Росії

природний газ

В кінці жовтня – на початку листопада спостерігалася часта зміна напрямку прокачування газу газопроводом «Ямал-Європа». Це доволі рідкісне явище. Воно пов’язане з тим, що Польща через «Ямал-Європа» отримує газ не лише з Росії, але і зі сторони Німеччини.

Зазвичай, коли більшість газу рухається з РФ в Європу, для постачання в Польщу газу з Німеччини нічого перекачувати не доводиться. Такий газ одержується «віртуальним реверсом», тобто відбирається з транзитного потоку. Однак коли з східного напрямку поступає менше газу, аніж реверсна заявка, доводиться вмикати справжній фізичний реверс.

Газопровід працював в реверсі з 30 жовтня до 4 листопада, перекачуючи газ з Німеччини в Польщу. 4 та 5 листопада газ надходив з Росії в Німеччину, а 6 і 7 листопада знову було увімкнуто реверс. 8 листопада напрям прокачування газу може знову змінитися.

Компанія «Газпром» (MOEX: GAZP) в перший тиждень листопада планувала закачувати газ в російські сховища і одразу після цього зайнятися наповненням газосховищ у Європі. Тому експерти очікують зростання прямого прокачування газу через «Ямал-Європа». Проте поки що аукціон бронювання додаткових потужностей польської ділянки газопроводу на 8 листопад завершився безрезультатно.

Газопровід «Ямал-Європа має довжину більше 2 тис км. Його потужність складає 33 млрд куб м на рік (100 млн куб м на добу).

→ Підписуйтесь на телеграм канал гарячих новин енергетики України ←

Обратный звонок