Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Як перевірити якість газу та захистити свої права

Якість газу

За якість газу відповідають облгази. Низька якість газу – одна з найпоширеніших скарг населення. На думку споживачів, через це їм доводиться більше газу використовувати, як результат, вищі суми в платіжках. Експерти центру ГазПравда розповіли, що необхідно робити у таких випадках, повідомляє ZN.UA.

Якість газу

У центрі зазначили, що основний показник якості газу — теплота згоряння (калорійність) палива, яка, згідно з державними стандартами, повинна становити не менше 7600 ккал/м3.

За якість газу у газорозподільній мережі відповідає облгаз. Якщо у вас є підозри, наскільки якісний газ надходить у ваше домогосподарство та який тиск у трубі, напишіть відповідну заяву до облгазу. Він зобов’язаний відреагувати протягом 2-5 днів та направити свого представника за місцем виклику,

— йдеться у повідомленні

.

Для перевірки якості газу облгаз має право залучати як свої, так і незалежні уповноважені законодавством хімлабораторії.

Якщо в облгазі вважають, що газ якісний, але споживач не згоден?

Споживач може за власний кошт ініціювати проведення аналізу фізико-хімічних показників газу в альтернативній хімлабораторії. Якщо перевірка підтвердить невідповідність газу стандартам, облгаз зобов’язаний перерахувати обсяг споживаного газу та виплатити споживачеві компенсацію.

Якщо ж перевірка підтвердить, що газ відповідає стандартам, витрачені на лабораторні аналізи кошти не компенсують. Крім того, споживач має компенсувати облгазу витрати, понесені ним на перевірку якості та тиску газу,

— вважають експерти.

Якщо суперечки щодо якості газу неможливо вирішити шляхом переговорів, розбіжності передаються на розгляд спеціалізованого органу або вирішуються у судовому порядку.

Обратный звонок