Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Як Коломойський ділить «Укрнафту» з «Нафтогаз України»

Коломойський

Ігор Коломойський використовує «спірні» 9 млрд куб м газу, щоб виторгувати в «Нафтогазу» найкращі частини «Укрнафти» при розділі компанії.  Коломойський хоче або газ забрати собі, або одержати за нього кошти по теперішнім цінам. Тоді як «Нафтогазу» треба, щоб газ вважався купленим по цінам 2007 – 2013 років.

До кінця року планується розділити «Укрнафту». Розділення буде відбуватися за традиційною схемою – приватним особам найкращі частини «Укрнафти», а в держави залишаться проблемні та малоприбуткові активи.

«Нафтогаз» одержить чотири з шести нафтогазовидобувних управлінь, щоправда усі вони вироблені та малоперспективні, а два найбільш успішних «Охтирканафтогаз» та «Чернігівнафтогаз» відійдуть Коломойському. У «приватовців» залишиться 62 % добичі нафти «Укрнафти» та 26 % добичі газу, а тисячі закинутих свердловин Борислава та схожі активи відійдуть державі. «Нафтогаз» одержить три чверті добичі газу та 600 тис тонн добичі нафти, однак переробляти її доведеться все одно на «приватівському» Кременчуцькому НПЗ.

Розділення для групи Коломойського варто зробити швидко, поки в «Нафтогазі» схильний до компромісів Юрій Вітренко, бо його попередника Андрія Коболева доводилося довго дожимати.

«Приватовці» пропонують частину активів «Укрнафти» передати в статутний капітал новоствореного «Нафто-актив», з можливістю викупити в майбутньому у «Нафтогазу» «Укрнафтою» 50 % акцій та анулювати їх.

 Тоді як «Нафтогаз» хоче залишитися єдиним власником «Укрнафти» без «приватовців». Технічно це буде виглядати як викуп 40 % акцій у групи Коломойського.

Обратный звонок