Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Як буде відбуватися забезпечення газом у випадку вторгнення Росії

ГТС України

В разі широкомасштабного вторгнення Росії на територію України ситуація в енергетиці буде різко погіршуватися. Про це заявив екс-міністр енергетики Олексій Оржель в ефірі телеканалу «Україна 24»

ГТС

Зокрема Оржіль прокоментував дані агенції Reuters про те, що у випадку російської агресії в України залишиться запасів газу та тиждень.

«У певних точках мережі у нас буде велика проблема, оскільки ми не зможемо забезпечити прокачування газу нашим споживачам і забезпечити їх газо- та теплопостачанням» —  відзначив Олексій Оржель.

Раніше стало відомо, що США та ЄС пообіцяли забезпечити Україну та Молдову реверсним газом з Європи.

За словами екс-міністра, про цю проблему знають з 2019 р, коли стало зрозуміло, що при зупинці транзиту газу з Росії Україна не буде мати можливості забезпечити газом південь та схід.

Для мінімізації негативного впливу такого сценарію необхідно вже зараз приділити багато уваги різним режимам роботи ГТС України і подумати про  заміщення газу електроенергією в проблемних точках.


Нагадаємо, Енерго Пульс повідомляв, що Польща модернізує власну ГТС для забезпечення додаткових поставок газу в Україну вже в недалекому майбутньому. Крім того, голова «Нафтогазу» заявив, що Україні вистачить газу для опалення навіть в випадку припинення транзиту Росією.

Обратный звонок