Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Вугільні ТЕС і ТЕЦ на випадок дефіциту е/е можуть перевести на газ

тес

Міненерго запропонувало проект, в якому пропонується у разі гострої нестачі е/е у певні проміжки часу забезпечити економічні умови роботи об’єктів генерації, основним видом палива яких є вугілля, на резервному паливі – природному газі.

У повідомленні Міненерго йдеться про те, що цей механізм зможе забезпечити беззбитковість виробництва е/е на ТЕС і ТЕЦ.

Також у повідомленні зазначається про необхідність надання такими виробниками допоміжної послуги НЕК «Укренерго».

Поки що у міністерстві не розкривають деталей механізму, але раніше можливість надання допоміжної послуги з виробництвом е/е із газу була надана об’єктам, проектним палива яких є газ або мазут за ціною не більше 2500 грн за МВт-год.

Перший заступник міністра Юрій Власенко відзначив, що впровадження механізму не означає, що всі об’єкти генерації перейдуть на газ, його використання передбачається тільки для обсягу генерації, якого може не вистачати у певний момент. Цей захід допоможе уникнути ситуації, яка склалася минулого року, коли державне ПАТ «Центренерго» використало газ для виробництва е/е, але через відсутність відповідного економічного механізму зазнавало дефіциту коштів для розрахунків за нього.

Обратный звонок