Укр

/

Eng
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 18.10.2021, опт :  A-95 — 35 640 грн;  ДП — 29 790 грн;  Авто газ — 30 550 грн.    Роздрібні ціни 18.10.2021: A-95 — 29.95 грн;  ДП — 28.79 грнАвто газ — 17.77 грн.   

ВР прийняла законопроект для виробництва та використання біометану в Україні

биометан

Законопроект №5464 «Про внесення змін в Закон України «Про альтернативні види палива» відносно розвитку виробництва біометану» прийняла ВР України в першому читанні.

В четвер це рішення було підтримано трьохстами народними депутатами.

Законопроект №5464  термін «біометан» регламентує як «біогаз», фізико-технічні характеристики якого відповідають нормативно-правовим актам про природній газ для використання його як моторне паливо або для подачі його у газорозподільні та газотранспортні мережі.

Вищезгаданий законопроект також передбачає створення реєстру біометану для обліку і встановлює порядок формування гарантій походження біометану. Що дозволить запустити ринок біометану в Україні та нагалоджувати його експорт в країни Європейського союзу.

Радник голови правління НАК «Нафтогаз України» Олексій Рябчин на своїй сторінці у «Фейсбук» повідомляє, що «Нафтогаз» розглядає можливості залучення у біометанові проекти, що посприяє розвитку низьковуглецевих бізнесів в Україні. А це в свою чергу покращить енергетичну безпеку країни, допоможе створити нові робочі місця, залучити інвестиції та скоротити викиди.

Потенціал виробництва біометану в країні по даним Біоенергетичної асоціації України складає 8 млрд куб м на рік, а це відповідає чверті внутрішнього споживання газу в Україні.

Обратный звонок