Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

ВР прийняла законопроект для виробництва та використання біометану в Україні

биометан

Законопроект №5464 «Про внесення змін в Закон України «Про альтернативні види палива» відносно розвитку виробництва біометану» прийняла ВР України в першому читанні.

В четвер це рішення було підтримано трьохстами народними депутатами.

Законопроект №5464  термін «біометан» регламентує як «біогаз», фізико-технічні характеристики якого відповідають нормативно-правовим актам про природній газ для використання його як моторне паливо або для подачі його у газорозподільні та газотранспортні мережі.

Вищезгаданий законопроект також передбачає створення реєстру біометану для обліку і встановлює порядок формування гарантій походження біометану. Що дозволить запустити ринок біометану в Україні та нагалоджувати його експорт в країни Європейського союзу.

Радник голови правління НАК «Нафтогаз України» Олексій Рябчин на своїй сторінці у «Фейсбук» повідомляє, що «Нафтогаз» розглядає можливості залучення у біометанові проекти, що посприяє розвитку низьковуглецевих бізнесів в Україні. А це в свою чергу покращить енергетичну безпеку країни, допоможе створити нові робочі місця, залучити інвестиції та скоротити викиди.

Потенціал виробництва біометану в країні по даним Біоенергетичної асоціації України складає 8 млрд куб м на рік, а це відповідає чверті внутрішнього споживання газу в Україні.

Обратный звонок