Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Влада Судану веде переговори про зняття блокади експорту нафти

судан

Міністр нафти та енергетики Судану Гадіан Алі Обаїд  повідомив, що влада веде перемови з протестувальниками про зняття портової блокади у місті Порт-Судан на сході країни, яка зупинила постачання південносуданської нафти. Судан докладає зусиль для розв’язання проблеми закриття портів.

За даними на 25 вересня у Судану залишилося запасів палива всього на 10 днів, і портова блокада може привести до того, що пошкодження зазнають найважливіші трубопроводи, по яких експортується нафта з сусіднього Південного Судану.

Демонстранти, які незадоволені частиною мирної угоди, яку перехідний уряд Судану намагається укласти з опозиційними рухами та повстанцями, змусили призупинити деякі операції на узбережжі Червоного моря. Але як і раніше функціонує інший трубопровід, який використовується для експорту сирої нафти з Південного Судану, але він дуже вразливий, а протестувальники не дозволяють здійснити відвантаження нафти з судна.

Радник прем’єр-міністра Судану Абдалли Хамдока у п’ятницю 24 вересня звинуватив невстановлені сили у використанні цих протестів для заподіяння шкоди економіці та чинення тиску на перехідний уряд, який править після повалення диктатора Омара аль-Башира у 2019 році.

Потенційний збиток від тривалої зупинки оцінюється більш ніж в 1 млрд доларів.

Обратный звонок