Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Верховний суд ЄС зобов’язав Польщу платити по 1 млн євро кожен день

єс

У середу, 27 жовтня, Верховний суд Європейського союзу ухвалив рішення відповідно до якого Польща зобов’язана сплачувати штраф у розмірі одного мільйона євро кожен день. Таке рішення було прийнято з огляду на те, що Польща не призупинила роботу Дисциплінарної палати Верховного суду, яку суд ЄС визнав інструментом тиску польської влади на незалежних суддів у попередньому рішенні.

У суді ЄС також відзначили, що виконання попередньої постанови суду від 14.07.2021 року є «необхідністю, щоб уникнути серйозної та незворотної шкоди юридичному порядку в ЄС та заради цінностей, на які спирається ЄС, зокрема, цінності верховенства права».

Представники польської влади гостро відреагували на це рішення суду ЄС. Так, заступник міністра юстиції Польщі Себастіан Калєта у Twitter написав, що суд ЄС не тільки переходить межі своїх повноваження, а й нехтує Конституцією Польщі та постановами Конституційного трибуналу Республіки Польща. Пан Калєта додав, що такі дії суду є справжньою «узурпацією та шантажем».

А представник уряду Польщі Петро Мюллер зазначив, що політика «покарань та шантажу є невідповідним шляхом» з боку Європейського союзу. А організація системи судочинства повинна перебувати у виняткових повноваженнях країн-членів ЄС.

→ Підписуйтесь на телеграм канал гарячих новин енергетики України / світу ←

Обратный звонок