Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

В Європі розслідують причетність «Газпрому» до «газової кризи»

Єврокомісія

Єврокомісія розслідує причини різкого скорочення поставок газу з Росії. МЕА проводить паралель між конфліктом  Росії з Україною та порожніми газосховищами в Європі.

Єврокомісія

Голова Міжнародної енергетичної агенції Фатіх Біроль дефіцит газу у європейських сховищах пов’язує з російським «Газпромом». В значній мірі дефіцит газу спостерігається через пусті сховища «Газпрому» в Європі. Хоча концерн володіє лише 10 % потужностей для зберігання газу в ЄС, вони дають близько половини дефіциту газу.

«Низький обсяг поставок газу до ЄС на сьогоднішній день співпадає в часі з загостренням геополітичної напруженості навколо України –

відзначив Фатіх Біроль

Голова МЕА переконаний, що Росія має можливості на третину збільшити забезпечення природним газом ЄС, однак цього не робить, хоча перевиконує свої контрактні зобов’язання перед Китаєм.

Схожу думку висловив міністр енергетики Швеції Хашаяр Фарманбар:

Шведські споживачі не повинні страждати через російську поведінку на європейському енергоринку.

З’ясуванням причин кризи на газовому ринку ЄС та причетності до цього «Газпрому» тепер займається Єврокомісія. В Європі сподіваються, що концерн пояснить свої незрозумілі вчинки.


Раніше повідомлялося, що «Газпром» відмовляється наповнювати газопровід «Ямал-Європу», через який ресурс поставляється в ЄС.

Обратный звонок