Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

В регіонах оголошують надзвичайну ситуацію через відсутність газу для бюджетників

тариф нафтогаза

В цілому ряді населених пунктів та регіонів України оголошена надзвичайна ситуація через відсутність газу для опалення комунальних та бюджетних установ.

Зокрема прес-служба Закарпатської ОДА повідомляє про рішення визнати ситуацію, пов’язану з відсутністю поставок газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період 2021/2022 років, надзвичайною і кваліфікувати її як надзвичайну ситуацію техногенного характеру державного рівня.

В ОДА зазначають що постачальники, які виграли торги на поставку природного газу, відмовляються це робити через різкий ріст цін на голубе паливо.

30 вересня був підписаний меморандум при участі президента Володимира Зеленського, згідно якого «Нафтогаз» зобов’язаний постачати газ бюджетним установам по 16,39 грн за куб. Але бюджетні установи, які мають автономні котельні зобов’язані закупляти газ на тендерах у відповідності до закону «Про публічні закупівлі».

Вирішити ситуацію на думку Закарпатської ОДА могло б введення гарантованого постачальника природного газу по індивідуальним договорам для задоволення потреб бюджетних установ.

По тих же причинах надзвичайну ситуацію оголосили в Хмельницькій, Одеській області та містах Чернігові та Івано-Франківську.

Запровадження режиму надзвичайної ситуації необхідно для того, щоб бюджетні установи отримали можливість закупляти газ напряму в «Газопостачальної компанії «Нафтогаз України» по переговорній процедурі, в обхід процедури закупки, яка зайняла б багато часу.

Раніше повідомлялося, що 30 вересня центральна та місцева влада підписали Меморандум, який повинен не допустити підвищення тарифів на опалення в опалювальному сезоні 2021/2022 років. Також в документі сказано, що Верховна Рада повинна перенаправити в місцеві бюджети 4 % від податку на доходи фізичних осіб на суму не менше 11 млрд грн в 2022 році.

Обратный звонок