Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

«Укргазвидобування» буде продавати половину видобутого газу на біржі, — меморандум з МВФ

угв

В новому меморандумі з МВФ за програмою stand by зазначено, що Україна повинна забезпечити з травня 2022 р продаж 40-50 % газу, який видобувається АТ «Укргазвидобування», на внутрішній біржі. Тоді оптові ціни будуть формуватися на прозорому та ефективному ринку.

«Ми подбаємо про те, щоб оптові ціни визначалися на прозорому та ефективному ринку. З цією метою ми реалізуємо програму випуску газу на внутрішньому ринку, відповідно до якої починаючи з травня 2022 року «Укргазвидобування» продаватиме щорічно не менше 40-50% своєї продукції на прозорій і конкурентній основі на місцевих біржах з рівним доступом для всіх учасників ринку», – сказано в меморандумі про зобов’язання України.

Частка продажів АТ «Укргазвидобування» в 2024 р на біржі зросте до  100 %, оскільки до цього часу закінчаться контракти зі споживачами (підприємства теплокомуненерго) за фіксованою ціною, які на сьогоднішній день обмежують видобуток.

Також Україні необхідно розробити ефективний план з підвищення інституційного потенціалу та фінансової стабільності  з боку споживачів, щоб вони мали можливість купувати газ через біржу.

Як повідомлялося, рада виконавчих директорів МВФ 22 листопада затвердила перегляд програми stand-by та підтримала запит про її продовження. Другий транш по програмі у розмірі 700 млн дол вже надійшов в Україну.

Глава Місії МВФ в Україні Іванна Владкова Холлар заявила про домовленості щодо структурних реформ та оновленого набору політики у сфері фінансів та економіки. Це допоможе Україні впоратися з кризами в економіці та сфері охорони здоров’я (COVID-19) та втримати макроекономічну та фінансову стабільність. Також планується усунути перешкоди для залучення приватних інвестицій.

Як повідомлялося раніше, 9 червня 2020 р МВФ затвердив нову 18-місячну програму stand-by для України загальним обсягом 5 млрд дол  та першим траншем у розмірі 2,1 млрд дол. Планувалося чотири перегляди програми для інших траншів, однак розклад було порушено. Другий та третій транш мали складати по 700 млн дол, четвертий – 560 млн дол та останній – 980 млн дол.

→ Підписуйтесь на телеграм канал гарячих новин енергетики України ←

Обратный звонок