Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Україна запропонувала ЄС створити міжнародний газовий фонд на базі власних ПСГ

ПСГ УТГ

Україна запропонувала європейським партнерам створити міжнародний газовий фонд на базі українських ПСГ. Про це заявив Міністр енергетики Герман Галущенко під час онлайн дискусії Talks Geopolitics, створеної Центром європейської політики (EPC).

Необхідно створити газовий запас, який буде зберігатися в українських ПСГ, до якого учасники Фонду будуть мати доступ в кризових ситуаціях. Створення фонду передбачається в рамках запропонованого українською стороною регіонального партнерства по енергетичній безпеці (Regional energy security parthership, RESP).

RESP також передбачає додаткові потоки газу в район Баумгартена українським маршрутом цієї зими та розробку економічної стратегії постачання газу з додаткових джерел в Баумгартен для заповнення резервних сховищ газу.

«Ми запропонували забезпечити додаткові потоки газу в ЄС. Крім цього, ми готові надати знижку на тарифи нашого оператора ГТС. Ми впевнені, що це один з ефективних методів подолання енергетичної кризи та дефіциту газу в сховищах Європи» — зазначає Галущенко.

Він також вважає, що об’єднання зусиль України та ЄС дозволить створити гнучкий та зручний для споживачів ринок газу, яким не зможуть маніпулювати.

Центр європейської політики – це незалежний аналітичний центр, який сприяє європейській інтеграції, проводить дискусії про формування політики ЄС та його майбутнє.

Обратный звонок