Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Українські ТЕС серед найбільших забруднювачів повітря у Європі

бурштинська тес

Згідно з даними досліджень аналітичної компанії Ember, Україна серед трійки країн, які очолюють список найбільших забруднювачів повітря від вугільних електростанцій в Європі. Як відомо, вугільні електростанції є серед рекордсменів по забрудненню повітря.

Країни Європи надають дані про викиди SO2, NOx та PM10 (зольний пил) кожною електростанцією згідно з вимогами регламенту про Європейський реєстр викидів і переміщення забруднювачів (E-PRTR regulation) та Директиви щодо паливних установок великої потужності.

Якщо дані про забруднення дивитися в розрізі країн, то видно, що за всіма трьома категоріями основних викидів (SO2, NOx та PM10) рейтинг очолюють Україна та Туреччина, а країни Західних Балкан йдуть слідом.

З поміж 30 вугільних електростанцій, які викидають найбільше оксидів сірки в атмосферу, 12 розташовані в Україні. Серед 30 рекордсменів по викидам PM10 у Європі 18 електростанцій знаходяться в Україні.

При цьому значна частка українських рекордсменів у європейських рейтингах забруднення знаходиться на балансі держави. Україна продовжує вливати у ці ТЕС кошти, які можна було б використати для інвестицій в сучасні методи генерації.

Пройшло вже 10 років з того часу, як Україна приєдналась до Договору про Енергетичне співтовариство.  Однак за цей час жодну з українських електростанцій, які були побудовані приблизно пів століття тому, ще не модернізували згідно з європейськими вимогами про викиди шкідливих речовин в атмосферу.

Хоча українська влада багато розповідає про наміри зменшити викиди в атмосферу найближчим часом, поки що суттєвих зрушень у цьому напрямку немає. Стан довкілля не цікавить владу.

Обратный звонок