Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Українська енергетична біржа презентувала ціновий індикатив ринку електроенергії

уеб

Щоб стабілізувати ціни на ринку електроенергії України, що були викликані волатильністю ринку «на добу наперед» (РДН), було вирішено сформувати в Україні надійний індикатив цін на електричну енергію, що базуватиметься на ціні на ринку двохсторонніх договорів (РДД), який є основою ринку електроенергії.

Українська енергетична біржа представила новий ціновий індекс РДД, який відображає ціну електричної енергії базового навантаження в «ОЕС України» на наступний місяць (М+1). Значення індексу складається попереднього місяця на підставі середньозважених цін електричної енергії базового навантаження за час постачання, що складає календарний місяць. Кінцеве значення індексу формується на основі результатів останнього торгового дня місяця, що передує розрахунковому.

При формуванні індексу включаються всі угоди  по результатам торгів як в комерційній секції, так і  в спеціалізованій.

Переглянути дані про значення Місячного індексу базового  навантаження можна на сайті УЕБ.

 Згідно з європейською практикою, ціноутворюючим ринком на ринку електричної енергії є якраз ринок двохсторонніх договорів.  Базова ринкова ціна є основою для здійснення операцій учасниками ринку. В подальшому піде робота над стандартизацією продуктів та контрактів на українській енергетичній біржі, щоб була можливість представити ринку ще більш цінові індикативи, зазначає голова біржового комітету УЕБ Олексій Дубовський.

Обратный звонок