Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Україна та Катар планують спільно розвивати ринок LPG

катар газ
катар газ

Україна спільно з Катаром підписали протокол про взаємну співпрацю в енергетичному секторі, а саме у сферах енергоефективності, газу та ВДЕ.

У Міненерго повідомили після другого засідання Спільної комісії з економічного, торговельного та технічного співробітництва між урядами України та Катару, яке відбулось 2 вересня, в число перспективних для двох держав напрямків увійшли:

  • починаючи з 2022 року середньо- та довгострокові контракти на постачання LPG (зріджений природний газ);
  • будівництво заводів, які будуть спеціалізуватися на LPG;
  • розвиток транспорту, який для пересування використовує природний газ;
  • інвестиції в нафтопереробну промисловість, видобування вуглеців, газотранспортну систему.

У пресслужбі заступника міністра енергетики Максима Немчинова відзначили, що LPG є одним з альтернативних напрямків постачання газу в Україну, який у змозі забезпечити диверсифікацію постачання енергоносіїв. А також може зміцнити енергобезпеку України після 2024 роки, адже саме через 3 роки закінчується транзитний договір з російським «Газпромом».

Пан Немчинов звернув увагу на те, що співпраця з Катаром у сфері постачання LPG є важливим пріоритетом для нашої держави.

Україна має чималі перспективи розвитку ринку зрідженого природного газу, в країні є можливість реверсного постачання газу об’ємом від 10 до 14 млрд кубометрів через Словаччину, Угорщину та Польщу.

Обратный звонок