Укр

/

Eng
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 18.10.2021, опт :  A-95 — 35 640 грн;  ДП — 29 790 грн;  Авто газ — 30 550 грн.    Роздрібні ціни 18.10.2021: A-95 — 29.95 грн;  ДП — 28.79 грнАвто газ — 17.77 грн.   

Україна, Німеччина та США обговорили загрози «Північного потоку-2» на рівні міністрів енергетики

галущенко

Міністр енергетики України Герман Галущенко на брифінгу під час саміту «Кримської платформи» заявив про обговорення міністрами енергетики України, Німеччини та США загроз, пов’язаних з реалізацією проєкту «Північний потік-2». Також під час розмови одним з важливих питань було реформування енергетичного сектору України, реалізація новітніх технологій.

Під час обговорення українська сторона дотримувалася думки, озвученої раніше президентом України: не можна дозволяти Росії перетворити газове питання на зброю.

За словами міністра, на зустрічі детально обговорювалися питання забезпечення безпеки постачання газу та гарантій для України в збережені транзитного потенціалу, застосування Третього енергопакету, усунення монополії «Газпрому».

Раніше Україна ініціювала проведення консультацій з Єврокомісією і Німеччиною щодо Північного потоку-2. Єврокомісія не вважає «Північний поток-2» стратегічним об’єктом і стежитиме, щоб він не став причиною проблем для транзитної системи України.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про підтримку продовження транзитного договору через Україну. Президент Володимир Зеленський не розуміє, як саме буде реалізований механізм гарантій для України після закінчення договору про транзит газу у 2024 році.

Обратный звонок