Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

У «Центренерго» розраховують на додаткове вугілля з США для роботи

центренерго

Упродовж опалювального сезону ПАТ «Центренерго» планує постачати кам’яне вугілля з США в обсязі 300-375 тисяч тонн. Це більше, а ніж було законтрактовано раніше (37,5 тисяч тонн) у межах спільної угоди з ДТЕК. Про це повідомив Володимир Галущак – член дирекції компанії.

Пан Галущак у кулуарах енергофоруму, який проходив у Києві 8 вересня зазначив, що у «Центренерго» розраховують на п’ять човнів з США (75 тисяч тонн вугілля кожен човен), але зазначив, що перший човен компанія розділить порівно з ДТЕК. Постачання вугілля від компанії Hamilton mine US буде здійснено через міжнародного трейдера Trafigura.

Крім того, член дирекції ПАТ наголосив, що ще очікується постачання з Польщі обсягом від 200 до 300 тисяч тонн вугілля.

Також пан Галущак відзначив, що ще одним варіантом імпорту вугілля міг би стати Казахстан, але беручи до уваги, що транзит буде проходити через Росію, є побоювання у перекриті постачання РЖД (Російська залізниця).

Для оптимального проходження опалювального сезону компанії необхідно 3 мільйони тонн вугілля – 1,9 мільйона надійде з держшахт, а 1,1 мільйона припадає на імпорт.

За словами пана Галущака, державні шахти наразі недопостачали компанії 280 тисяч тонн палива, передбаченого контрактами, які були укладені раніше. Ця проблема потребує вирішення.

Далі за його словами, можна зрозуміти, що наразі запаси вугілля на підприємстві у 2 рази нижчі, а ніж передбачається новим графіком накопичення. Але графіку, який був раніше компанія відповідає.

Ціни на вугілля, яке закуповує компанія, наразі знаходяться у такому діапазоні: вугілля з США обходиться підприємству у 129 доларів за тонну, польське коштує 110 доларів за тонну, а українське – 2150 грн за одну тонну.

Володимир Галущак вказав, що собівартість виробництва е/е, ураховуючи імпорт складає 2,1 грн/кВт. До того ж він відзначив, що є дефіцит оборотних коштів у розмірі близько 2 мільйонів грн. Це могло стати слідством того, що державні банки та Державне агентство резерву України відмовили генеральній компанії у наданні необхідних коштів для придбання вугілля.

Пан Галущак висловив надію, що вдасться реалізувати проект з «Нафтогазом» або ж прийняти інші рішення. Проект полягає у тому, що «Нафтогаз» закупить для компанії вугілля за е/е.

Що стосується боргу перед «Нафтогазом» за минулий опалювальний сезон, то це питання ще не розв’язано, але НЕК «Укренерго» винен компанії близько 1 мільярда гривень.

Резюмуючи сказане, пан Галущак висловив упевненість, що «кризи в осінньо-зимовий період не буде, і компанія не зупиниться, якщо навіть доведеться працювати на газі у збиток.

Обратный звонок