Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Туманні перспективи транзиту територією України російського газу до Європи — думка Нафтогазу та Газпрому

нефтегаз

У 2024 році завершується дія чинних угод про транзит російського газу до країн Європи газотранспортною системою України. Днями сторони НАК «Нафтогаз України» та РАТ «Газпром» обмінялися думками щодо ситуації, яка складається у розгляді питання транзиту газу.

 Так очільник правління вітчизняної кампанії «Нафтогаз України»  Юрій Вітренко звинуватив російську сторону в тому, що та погоджується вести перемовини про продовження постачання газу до Європи територією України, за умови закупівлі українською стороною значних обсягів російського газу для внутрішніх потреб, при цьому за неприйнятно високими цінами – значно вищими ринкового рівня.

Таку заяву український посадовець зробив у відповідь на  позицію висловлену головою правління «Газпрому» Ю. Міллера щодо перспективи збереження транзиту російського газу  через територію України після 2024 року.

 Ю.Вітренко переконаний, що слова російського газового посадовця тісно пов’язані з позицією президента В.Путіна, висловленою раніше. Суть її полягає, що Україна має домовлятися безпосередньо з Росією, і в підтексті українська сторона бачить нав’язування імпорту російського газу, при  цьому на невигідних, для  нашої сторони умовах.

У свою чергу у російському «Газпромі» заперечують такі факти і стверджують, що про імпорт  Україною російського газу не йдеться.

А заява Ю.Міллера  стосувалася готовності продовжити транзит газу територією України після 2024 року в умовах нових обсягів і нових контрактів з партнерами з ЄС, і адресувалася виключно європейським партнерам, передовсім Німеччині.

Російська сторона стверджує, що Ю. Міллер  заявив, що усі питання закупівлі та транзиту російського газу українською газотранспортною системою мають вирішуватися на ринкових умовах і за ринковими цінами.

Крім того, у «Газпромі» категорично заперечують будь-які пропозиції Україні стосовно імпорту  російського газу. У відповідь голова «Нафтогазу»  вважає, що умови, які нав’язуються російською стороною є дискримінаційними й не можуть бути прийняті.

Обратный звонок