Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Три члени Наглядової ради «Нафтогазу» подають у відставку

нафтогаз

Троє незалежних членів Наглядової ради НАК «Нафтогаз України» прийняли рішення подати у відставку. Серед них голова Наглядової ради Клер Споттісвуд, Бруно Лескуа та Людо Ван дер Хейден.

Приводом для такого рішення став новий виток конфлікту через те, що головою компанії є Юрій Вітренко, а Наглядова рада не може прийняти рішення про його звільнення. Підтвердженням цього факту стало безрезультатне голосування за відсторонення Юрія Вітренка через незгоду інших членів підтримати це питання.

Відомо також, що 6 вересня всі шестеро діючих членів Наглядової ради прибули до Києва, де провели зустріч з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем. Очільник Кабміну закликав їх знайти спільну мову з Вітренком і не загострювати конфлікт.

Суттю конфлікту стало призначення Юрія Вітренка на посаду голови правління «Нафтогазу» на один рік замість Андрія Коболєва. Наглядова рада була проти такого рішення, але Кабмін обійшов норму, усунувши членів ради. Але після призначення Вітренка всіх колишніх членів ради поновили на термін до 6 місяців.

Тоді незалежні члени Наглядової ради обурилися такими діями Кабінету міністрів і заявили про відставку. Уряду все ж вдалося владнати конфліктну ситуацію, пообіцявши провести конкурс на главу НАК «Нафтогаз України».

Але попри дані обіцянки, критику з боку США та країн-членів «Великої сімки», візит державного секретаря США Ентоні Блінкена, який піднімав цю тему, конкурс так і не був оголошений.

Це сприяло загостренню конфлікту між керівництвом компанії та Наглядовою радою.

Питання про відсторонення Вітренка планували розглянути на засідання 7 вересня. Але після зустрічі (6 вересня) з прем’єром Шмигалем, який попросив від імені держави членів ради не допустити прийняття рішення про відсторонення Вітренка. Таким чином проводити засідання не було сенсу.

Згідно зі статутом НАК, це можна зробити лише за відсутності кворуму – якщо троє з шести залишать залу при голосуванні, то рішення прийнято не буде. Але при наявності кворуму (чотирьох з шести) щоб прийняти рішення достатньо голосів трьох незалежних членів, враховуючи, що у пані Споттісвуд є право вирішального голосу.

У разі, якби рада прийняла рішення про відсторонення Вітренка, то до проведення конкурсу, керувати компанією міг би т.в.о. голови. При відставці трьох членів ради та до призначення нових, орган позбавляється повноважень, а його функції переходять зборам акціонерів – Кабінету міністрів.

Наразі відомо, що «Нафтогаз» недовго залишатиметься без ради. Так, вже підготовано доручення прем’єра Шмигаля на секретаріат Кабінету міністрів і у номінаційний комітет про оголошення конкурсу на посаду чотирьох членів ради. Його мають намір завершити вже у листопаді поточного року.

Обратный звонок