Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Світовий банк вбачає загрозу у рішенні уряду знизити тариф на е/е для населення

Віцепрезидентка Світового банку (СБ) у справах регіону Європи та Центральної Азії Анна Б’єрде, яка вперше здійснила офіційний візит до України вважає, що рішення Кабміну щодо зниження тарифу на е/е для домогосподарств, які споживають менше ніж 250 кВт-год на місяць, може поставити під загрозу фінансове оздоровлення енергетичного сектору.

В інтерв’ю одному з агентств пані Б’єрде сказала, що попереднє рішення уряду про скасування пільгового тарифу на е/е  для населення за перші 100 кВт-год було схвалене СБ. Але рішення не лише анулювати реформу, а й знизити тарифи на е/е для населення може стати потенційною загрозою для фінансової «санації» енергосектору, яке ще більше послаблюється через пандемію коронавірусної хвороби.

Віцепрезидентка наголосила на важливості втілення у життя напряму більшого відшкодування витрат в енергетичному секторі, зважаючи на поточний бюджетний дефіцит у галузі, який певною мірою був спричинений високими ставками «зеленого» тарифу.

Враховуючи аналіз, який був проведений СБ, для житлового сектору тариф на е/е необхідно плавно вивести на такий рівень, який повністю відбиває її вартість.

Крім того, пані Б’єрде зазначила той факт, що ціна е/е для домогосподарств субсидується коштом цін для комерційного та промислового секторів.

Тому можна зробити висновок, що рішення уряду щодо зниження ставки на електроенергію може збільшити перехресне субсидування, що зумовить негативні наслідки для міжнародної конкурентоспроможності енергозатратних галузей України.

Обратный звонок