Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Smart Holding звинувачує ФДМ в зриві зборів «Харківобленерго» та корупційних схемах менеджменту

харківобленерго

3 вересня повинні були відбутися позачергові збори акціонерів АТ «Харківобленерго» та ПрАТ «Харківенергозбут», ініційовані групою Smart Holding (Cyprus) Ltd. Але через відсутність представників ФДМ (Фонд державного майна України) збори проведені не були, як повідомляє Інтерфакс.

У своєму пресрелізі в п’ятницю група Smart Holding повідомила, що до порядку зборів були внесені питання про обрання нових членів наглядових рад товариств, а також про проведення спеціальної перевірки фінансово-господарської діяльності компаній за період 2019-2020 рр.

Директор з ризиків і безпеки Smart Holding Іван Герасимович уточнив, що компанії працюють без правомочних наглядових рад з незалежними членами. Оскільки після 6 січня 2019 року відповідно до того, що склад наглядових рад обидвох товариств не був приведений у відповідність до норм чинного законодавства.

Пан Герасимович зазначив, що передавши енергокомпанії під управління Міненерго згідно з рішенням РНБО, ситуація зміниться, будуть сформовані органи управління товариствами. Таким чином виграють не лише всі акціонери, але й перш за все держава.

Також він, відзначив, що ФДМ, проігнорувавши вимоги закону, дав чинному менеджменту енергокомпаній чергову можливість зберегти корупційні схеми. Наразі Нацполіція, ДБР і НАБУ розслідують десятки кримінальних справ, де фігурантами виступають керівники цих товариств.

Раніше група Smart Holding (Cyprus) Ltd. вже виступала ініціатором проведення незалежного конкурсу з відбору кандидатів до наглядових рад товариств. Для цього була залучена міжнародна компанія з відбору управлінського персоналу Boyden Ukraine, яка своєю чергою відібрала 16 потенційних кандидатів, які могли б обіймати посади незалежних членів наглядових рад.

У Smart Holding також відзначили, що 28 квітня 2021 року були проведені збори акціонерів АТ «Харківобленерго» та ПрАТ «Харківенергозбут» у дистанційному режимі. У ході зборів сформувати ради так і не вдалося.

У травні поточного року групою було оскаржені рішення, які були прийняті на засіданнях наглядових рад цих товариств 23 березня 2021 року, зокрема про проведення загальних зборів 28 квітня 2021 року.

Обратный звонок