Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Росія блокує поставки вугілля з Казахстану в Україну

Україна на цей опалювальний сезон законтрактувала близько 660 тис тон вугілля з Казахстану. Щоправда одержати це вугілля Україна не може, бо Росія заблокувала транзит через свою територію.

Про вугілля з Казахстану можна забути в цьому опалювальному сезоні. Росія навіть не хоче визнати, що через неї вугілля не може потрапити в Україну. В Казахстані блокування поставок пояснюють відставкою уряду та іншими труднощами. Росія ж в свою чергу заявляє, що через підвищений попит на вугілля в світі строки доставок ресурсу з Казахстану збільшилися, повідомляє в інтерв’ю голова експертної Ради з питань розвитку газової промисловості Леонід Уніговський.

При бажанні Росія могла би вирішити питання доставки вугілля в Україну, однак не робить цього з політичних міркувань, відмічає експерт.

З іншого боку на думку Леоніда Уніговського політична криза в Казахстані не буде мати помітного впливу на вартість нафти та газу.

Нагадаємо, протести в Казахстані тривали з 2 січня після стрімкого зростання цін на газ для заправки автомобілів. Згодом до списку вимог протестувальників додалися відставка уряду та  голови Ради Безпеки Назарбаєва. На запрошення президента Токаєва 7 січня в Казахстан прибули сили ОДКБ.

Обратный звонок