Укр

/

Eng
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 27.10.2021, опт :  A-95 — 36 440 грн;  ДП — 30 390 грн;  Авто газ — 31 650 грн.   Роздрібні ціни 27.10.2021: A-95 — 30.89 грн;  ДП — 29.79 грнАвто газ — 17.99 грн.   

Російський газ буде надходити до Угорщини в обхід України

Угорщини газопровод

Між Угорщиною та РФ був погоджений довгостроковий контракт про постачання природного газу в обхід України.

Контракт буде діяти 15 років, в нього також включили можливість перегляду умов через 10 років. Відомо, що до Угорщини природний газ буде надходити двома шляхами: по газопроводу «Турецький потік» через Сербію буде находити 3,5 млрд кубометрів та 1 млрд – через Австрію по сухопутному продовженню «Турецького потоку».

Міністр внутрішніх справ Угорщини Петер Сіярто не назвав ціну на газ, яка прописана в контракті, але зазначив, що вона «набагато вигідніша» у порівнянні з тою, яка є зараз.

Гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон заявив, що нова домовленість між Угорщиною та Росією є частиною плану останньої позбавити України статусу транзитера.

Газпром нав’язує свої умови постачання природного газу, а також маршрути постачання у тих країнах, які повністю залежать від газу з РФ. Новий маршрут, зазначений у контракті не може бути дешевшим за український, але Росія приховує витрати на транспортування у кінцеву ціну. Але зрозуміло, що головною метою РФ є позбавлення України статусу країни-транзитера та посилення політичного та військового тиску на країну.

Також пан Макогон зазначив, що «оптимальніше» було б домовлятися з Росією про продаж природного газу на кордонах Європейського Союзу. Таким чином ЄС міг би змусити Газпром продавати газ на її кордонах, а європейські трейдери б могли самостійного обирати шляхи транспортування газу.

Обратный звонок