Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.01.2022, опт :  A-95 — 36900 грн;  ДП — 31 390 грн;  Авто газ — 31 800 грн.   Роздрібні ціни 21.01.2022: A-95 — 31.70 грн;  ДП — 30.69 грнАвто газ — 18.79 грн.   

«Прикарпатзахідтранс» готується відновити експорт ДП з Росії

Прикарпатзахідтранс

Компанія «Прикарпатзахідтранс» змінила мажоритарного власника. 51 % компанії, які належали білоруському «Нафтобитумному заводу» Миколи Вороб’я, перевели на трьох фізосіб громадян Білорусі, по яким у відкритих джерелах практично не було знайдено інформації. 48 % акцій компанії залишаються в швейцарської International Trading Partners та 1 % в її директора Анатолія Шефера, яких пов’язують з кумом Путіна.

ТОВ «Прикарпатзахідтранс» з весни 2021 р нічого не прокачує нафтопроводом «Самара-Західний напрямок» (СЗН).

Після рішення РНБО нафтопровід СЗН взяла під контроль охорона державної «Укртранснафти». Проте домовитися про прокачку ДП «Роснафти» з Snel Energy Ltd не вдалося. З деяких джерел стало відомо, що Snel Energy не буде мати доступу до нафтопроводу, а обмежиться лише жд поставками з терміналу в Гомелі (Білорусь).

Микола Воробей разом з партнеромТарасом Козаком та з трейдером Coral Energy мають можливості розпочати поставки дизельного пального по нафтопроводу СЗН. Воробей контролює білоруську ділянку труби та має зв’язки з російським оператором Транснафтопродуктом. Козак може мати виходи на російських можновладців, зокрема з Мінекономіки, які надають дозволи для експорту в Україну.

Трейдер Coral має доступ до дешевого західного фінансування та відоме ім’я. В листопаді Black Stone, яка афілійована з Coral, викупила технологічне дизельне паливо в трубі, яке необхідне для її експлуатації.

Згідно непідтвердженій інформації уповноважені Вороб’яведуть переговори з Офісом Президента для відновлення роботи нафтопроводу «Прикарпатзахідтранс». Головною перепоною на цьому шляху є 4 % мито на імпорт російського дизельного пального з поставкою по трубі. Термін дії мита закінчується 31 грудня 2021 р. Група Вороб’я намагається домогтися, щоб мито не продовжували. Без обмежень поставки російський ресурс може заполонити 50 % ринку дизельного пального в Україні.

До 2016 р «Прикарпатзахідтранс», яка контролює українську ділянку  нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок», належала російській «Транснафті».  В лютому 2016 р компанія була продана швейцарській International Trading Partners.

Трубопопровід після розпаду СРСР на підставі правонаступництва мав відійти Україні, як магістральний. Однак російська «Транснафта» не передала його державі Україна.

Розміcтити вакансію за 500 грн.

Для розміщення реклами та співпраці

info@energypulse.com.ua energypulse.com.ua@gmail.com
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Обратный звонок