Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Поставки СПГ до Європи зрівнялися з імпортом газу з Росії

LNG

Через заниження постачання газу до Європи з боку російського «Газпрому» країни почали закуповувати великі обсяги СПГ (скраплений природний газ). Так, у січні на СПГ припало аж 37% імпорту всього газу до єврорегіону. Зазначимо, це стільки ж, скільки постачає «Газпром», повідомляє OBOZREVATEL.

СПГ

У фізичному обсязі постачання зрідженого газу склало 11 млрд куб. м. Це новий історичний максимум (попередній був зафіксований у 2019-му – 9,1 млрд куб. м), повідомляють експерти Центру економічного прогнозування ГПБ.

Зазначається, що значно збільшили імпорт Франція (до 3 млрд куб. м – у 4,3 рази більше, ніж у січні 2021 року) та Великобританія (до 2,9 млрд куб. м – у 3 рази більше за рівень січня 2021 року).

До речі, у попередньому місяці, грудні, постачання СПГ до Європи також зросло – на 43% до минулого місяця. Найбільше постачали палива зі США (на 70% порівняно з листопадом).

Варто зазначити, що танкери зі Штатів почали розвертати та везти до Європи, коли у грудні паливо подорожчало до рекордного рівня. Тоді вартість становила близько $2000 за 1 тис. куб. м. Ціни вдалося «збити».

Збільшення постачання пояснюється високими цінами в регіоні. Але якщо ціна газу в Європі обвалиться, постачальникам вигідніше продавати СПГ в Азію.

Станом на 11:30 (10 лютого) газ у Європі коштує приблизно $900 за 1 тис. куб. м, що майже вп’ятеро більше, ніж роком раніше. Про це свідчать дані біржі ICE Futures.

Раніше повідомлялося, що Японія відправила частину своїх запасів газу до Європи на тлі стурбованості через перебої з поставками із Росії. Як заявив міністр економіки, торгівлі та промисловості Японії Коїчі Хагіуда, кілька танкерів із СПГ вже прямують до єврорегіону. Це свідчить про те, що інтерес постачальників зберігається, незважаючи на деяке зниження цін.

Допомога Японії Європі є прикладом того, як президент Байден і прем’єр-міністр Кісіда тісно співпрацюють з партнерами-однодумцями для стримування російської агресії проти України та відстоювання наших спільних цінностей, –
заявив посол США в Японії Рам Емануель. Про це повідомляє ABC News.

На Заході стурбовані тим, що Росія може обмежити постачання енергоносіїв. Це може статися у разі введення санкцій проти РФ, що пообіцяв зробити Захід у разі повномасштабного вторгнення в Україну.

Як повідомлялося раніше , витрати на електроенергію в країнах Європи злетіли через перебої з постачанням газу з РФ та повідомлення про можливе повномасштабне вторгнення в Україну. Проблема ускладнюється і тим, що ядерні реактори Франції – основа енергосистеми держави – стають дедалі ненадійнішими. Рахунки у Німеччині, Франції, а також країнах Скандинавського півострова виросли до рекордних значень.

Обратный звонок