Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

«Полтавагаз Збут» припинив постачати газу 219 тисячам споживачів через високу ціну

полтавагаз

З 1 вересня ТОВ «Полтавагаз збут», яке поставляє ресурс 219 тисячам побутових споживачів Полтавської області, припинило це постачання. Про це повідомила Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» (ГПК).

«Згідно з правилами постачання природного газу, цих клієнтів тимчасово буде обслуговувати постачальник останньої надії (ПОН, ГПК «Нафтогаз України»). Для безперебійного газопостачання жителі Полтави та прилеглих районів повинні вибрати та підключитися до ринкового постачальника», — зазначено у релізі ГПК у п’ятницю.

У ГПК відзначили, що ТОВ «Полтавагаз збут» припинило постачання газу через невиконання вимог Кодексу газотранспортної системи.

Разом з тим наголошується, що це вже другий випадок, коди споживачі «Полтавагаз Збут» залишаються без ринкового постачальника. З березня 2021 року його споживачі отримували ресурс ПОН, потім деякі клієнти повернулися до «Полтавагаз Збут» або ж перейшли до іншого.

На сайті ТОВ «Полтавагаз збут» зазначається, що з 1 вересня 2021 року припиняється постачання природного газу населенню за фіксованою ціною 9,99 грн за кубометр у зв’язку зі значним зростанням цін на ринку газу, а також через відсутність доступу до газу місцевого видобутку. Водночас відзначається, що споживачі мають змогу укласти місячний договір з постачальником за ціною вересня у 19,8 грн за кубометр газу.

Як повідомлялося, ціна газу для споживачів постачальника ПОН у вересні складе 12 грн за кубометр (з ПДВ і без доставляння), що на 1,9% вище за ціну, яка була у серпні (11,78 грн/ куб. м). Постачальник «останньої надії» зобов’язаний упродовж 60 днів постачати природний газ споживачеві, якщо той залишився без постачальника. За основу ціни постачання береться середньоарифметична ціна торгів на хабі NCG за 1-22 число місяця, що передує місяцю постачання.

Станом на кінець серпня 2021 року ГПК «Нафтогаз України» як ПОН обслуговувала майже 500 тисяч домогосподарств у Донецькій, Херсонській, Полтавській, Житомирській, Запорізькій, Хмельницькій і Тернопільській областях.

Обратный звонок