Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Польська PGNIG прийме участь в процедурі сертифікації «Північного потоку 2»

PGNiC

Польська державна газова компанія PGNIG домоглася включення в процедуру сертифікації Федеральним мережевим агентством Німеччини оператора «Північного потоку 2» Nord Stream 2 AG в якості незалежного газотранспортного оператора.

В компанії вважають, що «Північний потік 2» не відповідає ні по суті, ні по формі для сертифікації по преференціальній моделі незалежного оператора.  Окрім цього PGNIG вважає, що позитивне рішення, винесене Федеральним мережевим агентством Німеччини може поставити під загрозу безпечність поставок ресурсу в Європу.

В процедурі сертифікації PGNIG буде добиватися того, щоб власник «Північного потоку 2» не зміг уникнути застосування вимог доступу третіх сторін до труби, прозорих тарифів та процедури анбандлінгу.  Особливу увагу польський газотранспортний оператор планує звернути на безпеку поставок та корпоративну структуру компанії, повідомляє голова PGNIG Павло Маєвський.

Морський газопровід «Північний потік 2» потужністю в 55 млрд куб м природного газу на рік йде від компресорної станції «Словянська», що в Ленінградській області до узбережжя Німеччини. Першу нитку газопроводу було закінчено на початку липня, другу – у вересні. В «Газпромі» повідомляли про намір розпочати поставки газу по газопроводу вже в 2021 році.

У вересні Федеральне мережеве агентство Німеччини одержало документи на сертифікацію Nord Stream 2 AG як незалежного оператора. Розгляд документів та подальше прийняття рішення буде тривати близько чотирьох місяців. Після цього рішення буде передано Єврокомісії.

Обратный звонок