Офіс президента в діалозі з газодобувними компаніями різних форм власності шукає компромісний механізм зупинки стрімкого росту цін на газ в Україні, щоб захистити його споживачів та зберегти при цьому ринкові принципи, повідомив замголови Офісу президента Ростислав Шурма.
«Ми ведемо перемовини з українськими приватними та державними газодобувними компаніями, ведемо перемовини практично з представниками всіх секторів економіки. В найближчі дні ми знайдемо розумне рішення, здатне обмежити аномальний ріст цін на газ в певному компромісному режимі, який не дозволить зупинитися кінцевим секторам економіки, а з іншого боку, збереже нормальні ринкові принципи на ринку газу та стимули для приватних виробників нарощувати видобуток», — відзначив Шурма в п’ятницю на брифінзі в ОП.
Аномальні ціни на газ, які склалися зараз в Європі та Україні важко назвати ринковими. Тому доводиться тримати руку на пульсі, слідкуючи за кожним сектором економіки, щоб не допустити ефекту доміно в окремих сегментах економіки, які можуть просто зупинитися, відзначив Шурма.
Раніше стало відомо, голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія в телеефірі на «Україна 24» повідомив, що розмовляв з Ігорем Абрамовичем (представник «ОПЗЖ», співвласник ТОВ «Укргаз Інвест») про можливість тимчасово зобов’язати приватні газодобувні компанії продавати газ по собівартості з невеликою маржою, а не по надвисоким ринковим цінам.
В свою чергу Асоціація газовидобувних компаній України у відповідь на цю пропозицію попередила про загрозу падіння в країні добичі газу при запровадженні ручного регулювання цін.
В грудні законопроект про держрегулювання цін на природний газ №6426 зареєструвала нардеп від «Слуги народу» Любов Шпак.
«Законопроект пропонує повернутися до моделі державного регулювання цін на газ, який був видобутий в Україні, та змінити принципи функціонування внутрішнього ринку природного газу, встановивши його основним пріоритетом суспільні інтереси та забезпечення побутових споживачів та підприємств, які забезпечують населення теплом та газом, по доступним та стабільним цінам», — сказано в пояснювальній записці до законопроекту.
Раніше в грудні кілька народних депутатів запропонували повернути державне регулювання цін на продукти харчування, що мають суспільну значущість та встановити максимально допустиму націнку на них на рівні 5-15 % від відпускної ціни виробника.
Ця ініціатива знаходиться в законопроекті №6374 про внесення змін в закон України «Про ціни і ціноутворення».
Авторами ініціативи стали зокрема нардепи Дмитро Соломчук, Олександр Гайду, Валерій Зуб, Микола Задорожній та Володимир Крейденко (всі представники «Слуги народу»), Сергій Мінько («За майбутнє») та Геннадій Вацак («Довіра»).