Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

ОГТСУ очікує дефіцит коштів через несплату за газ облгазами, — Макогон

ОГТСУ

ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» очікує дефіциту ліквідності у березні, а можливо, і в лютому цього року у зв’язку з неоплатою газу, що відбирається з магістральних газопроводів операторами газорозподільних систем (ГРС), пише Бізнес Цензор.

ОГТСУ

Про це заявив гендиректор компанії Сергій Макогон на ток-шоу Energy Freedom by Energy Club, повідомляє Інтерфакс-Україна.

За його словами, ще однією з причин очікуваного дефіциту ліквідності стало перерахування компанією за рішенням уряду понад 30 млрд грн як відшкодування НАК «Нафтогаз України». Крім того, загальна заборгованість облгазів перед Оператором ГТС лише за підсумками минулого року перевищила 12 млрд грн.

У нас існує дуже велика проблема, яку ми ще не вирішили. Цю проблему не вирішує біржа, тому що біржа – це інструмент. Ця проблема пов’язана з несплатою за газ операторів газорозподільних систем (ГРС, «облгази»). Це газ, який щодня відбирається із системи, проте за який ми не отримуємо коштів ні від операторів ГРС, ні від постачальника «останньої надії», –

зазначив Макогон

За його словами, ціна газу на виробничо-технологічні потреби (ПТР), закладена у тарифах облгазів, на послуги з розподілу газу з початку 2022 року становить 7,42 грн за тисячу кубометрів, що значно нижче ринкових цін і призводить до накопичення відповідної заборгованості з боку операторів ГРС.

Наші розрахунки показують, що якщо цю проблему не буде вирішено на державному рівні, то вже в березні, а може, і в лютому у нас можуть виникнути проблеми з ліквідністю, тому що газ у ГТС треба подавати, щоб споживачі були з газом, проте оператор фактично власним коштом цей газ купує, –

підкреслив Макогон.

Як повідомлялося, наприкінці грудня минулого року Нацкомісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), встановила тарифи на послуги з розподілу газу на 2022 рік для 40 операторів газорозподільних систем (ГРС), передбачивши в них ціну газу для виробничо-технологічних втрат на рівні 7,42 грн за кубометр, що значно нижче ринкової ціни.

Міненерго пропонувало покласти обов’язок постачати газ операторам ГРС за цією ціною на Оператора ГТС, однак НКРЕКП цю пропозицію не підтримало. Таким чином, питання фінансування придбання газу для виробничо-технологічних витрат облгазів не вирішене, що спричиняє безоплатний відбір газу на ці цілі з ГТС.

Як повідомлялося, «Оператор ГТС України» з 19 січня розпочав закупівлю газу для балансування на «Українській енергетичній біржі» (УЕБ). Це сталося після того, як НАК «Нафтогаз України» на початку цього року відмовився брати участь у новому тендері для закупівлі послуг балансування для Оператора ГТС на 2022 рік. 

Обратный звонок