Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

ОГТСУ буде балансувати ГТС на біржі — УЕБ

Українська енергетична біржа

Починаючи з 19 січня 2022 р ОГТСУ буде здійснювати балансуючі дії завдяки купівлі та продажу короткострокових стандартизованих продуктів на УЕБ, повідомляється на сайті

Української енергетичної біржі.

НКРЕКП було затверджено використання інформації про операції на торговій платформі УЕБ для визначення маржинальної ціни придбання, маржинальної ціни продажу та середньозваженої ціни оператором ГТС.

В ЄС торгівля короткостроковими стандартизованими продуктами (КСП) на біржі є головним інструментом для врівноваження ГТС. Тоді як закупка послуг балансування операторами використовується як додатковий засіб.

«це надважливий і дуже очікуваний крок не лише для ринку добового балансування, а й великий шанс для всього ринку природного газу України, щоб запрацювати відповідно до європейського зразка і створити власні цінові індикативи —

пише прес-служба УЕБ на сайті.

Крім того, маржинальні ціни обов’язково залишаться стимулюючими, щоб не створювати небаланси в ГТС. Розроблений УЕБ механізм розрахунку середньозваженої ціни КСП за газову добу відкине можливість маніпуляцій для впливу на маржинальні ціни,  однак дасть можливість сформувати справжні ринкові показники цін на ринку газу.

Обратный звонок