Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Норвезька Emergy відклала будівництво ВЕС в Україні вартістю 1 млрд євро

ВЕС Emergy

Норвезька компанія Emergy ( екс-NBT AS) відклала будівництво вітропарку Зофія у Запорізькій області, який має стати одним із найбільших у Європі. Про це йдеться у повідомленні компанії, пише НВ.

ВЕС Emergy

Вітрова електростанція поділена на три етапи: Зофія 1 на 40 МВт, Зофія 2 на 300 МВт та Зофія 3 на 450 МВт. Спочатку компанія Emergy планувала побудувати етапи Зофія 1 та Зофія 2 загальною потужністю 340 МВт за зеленим тарифом. Проте компанія переглянула свої плани та відстрочила будівництво об’єкта.

На плани Emergy вплинули три основні фактори:

  • постійні питання з одержанням оплати від ДП Гарантований покупець;
  • труднощі із залученням масштабних прямих іноземних інвестицій на український ринок відновлюваної енергетики ( частково через геополітичну ситуацію з Росією);
  • короткий проміжок часу, що залишився для будівництва та введення в експлуатацію ВЕС ( Усі проекти відновлюваної енергії мають бути побудовані до кінця 2022 року).

У компанії заявили, що розпочала будівництво певної інфраструктури проекту і перед відновленням будівництва в Emergy аналізує альтернативні можливості реалізації електроенергії. Зокрема Emergy вивчає можливості підписання двосторонніх договорів про закупівлю електроенергії з великими споживачами.

Повідомляється, що після будівництва ЗЕС Зофія залучить понад 1 млрд євро прямих іноземних інвестицій в Україну.

Нагадаємо, що у жовтні 2019 року норвезька NBT AS та китайська China Electric Power Equipment підписали два контракти на будівництво вітроелектростанцій. ( ВЕС) Зофія II та Зофія III у Запорізькій області.

Також NBT спільно з французькою енергетичною компанією Total-Eren реалізовувала два проекти в Україні — вітропарк Зофія потужністю 450 МВт на території Якимівського району Запорізької області та вітряну електростанцію Сиваш потужністю 250 МВт у Херсонській області ( Вздовж озера Сиваш). У NBT повідомляли в інтерв’ю НВ Бізнес, що загальна сума інвестицій у проект Зофія становитиме 1 млрд євро, у Сиваш – близько 380 млн євро.

Віце-президент із корпоративних фінансів норвезької NBT Торстен Йенсен заявляв у коментарі НВ, що у разі зміни зеленого тарифу заднім числом проектам компанії в Україні загрожує дефолт.

Обратный звонок