Остання секція труби зварена у понеділок 6 вересня на будівництві другої нитки «Північного потоку 2». Про це повідомив оператор проекту Nord Stream 2 AG.
«6 вересня фахівці трубоукладальної баржі «Фортуна» здійснили зварювання останньої труби другої нитки газопроводу «Північний потік 2», після чого труба під номером 200 858 буде занурена на дно Балтійського моря у німецьких водах», — пише проектна компанія.
«Наступним кроком стане здійснення стикування секції газопроводу, що йде від берега Німеччини, з секцією, що тягнеться з вод Данії, методом так званого, надводного захлесту», – додається у повідомленні.
«Потім будуть проведені пусконалагоджувальні роботи по другій нитці, щоб ввести газопровід в експлуатацію до завершення поточного року», – також повідомляє оператор проекту.
Морський газопровід «Північний потік 2», потужність якого складає 55 мільярдів кубометрів газу у рік, проходить від компресорної станції «Слов’янська» (Кінгісеппський район Ленінградської обл.) до балтійського узбережжя Німеччини. Загальна протяжність магістралі по двох нитках складає 2460 кілометрів.
Укладання першої з них завершилася на початку червня.
«Газпром» добудовує «Північний потік 2» власними силами, оскільки США наклали санкції на його швейцарських підрядників, таким чином зупинивши роботу з укладання труби.
Минулого тижня голова правління «Газпрому» Олексій Міллер заявив: «Ще до кінця цього року у цей опалювальний сезон ми з вами можемо поставити перший газ по газопроводу «Північний потік 2» на європейський ринок. З російської сторони створені всі необхідні потужності: видобувні потужності на Ямалі та газотранспортні потужності у північному газотранспортному коридорі».
Глава «Газпрому» також нагадав: «Всім добре відомо, що маршрут від Ямалу через Балтику до Європи є найкоротшим і найбільш економічно вигідним для споживачів. І що дуже-дуже важливо, найбільш екологічно чистим. Низький вуглецевий слід – у 5,6 раза нижче, ніж у порівнянні з коридором, який йде через територію України».