Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

НКРЕКП збільшило ціну закупівлі додаткової послуги «Укренерго» у ТЕЦ та ТЕС

НКРЕКП збільшила максимальну ціну закупки «Укренерго» додаткової послуги для забезпечення резервів заміщення в тепловій генерації при її роботі на газі на 32 % для газових станцій та на 75 % для вугільних.

Відповідні зміни в тимчасовий порядок придбання додаткової послуги для забезпечення резервів заміщення були прийняті на засіданні НКРЕКП в четвер.

Максимальна ціна додаткової послуги для забезпечення резервів заміщення для енергогенеруючого обладнання, головним паливом для якого є газ або мазут складає 3 300 грн/МВт без ПДВ. Для енергогенеруючого обладнання, яке працює на вугіллі максимальна ціна складає 8 400 грн/МВт без ПДВ.

Такі зміни цін викликані значним зростання вартості газу на світових майданчиках та направлені на забезпечення беззбиткової роботи виробників е/е.

Згідно даних НЕК «Укренерго», на сьогодні в списку постачальників додаткової послуги для формування резервів заміщення вже є 6 компаній. Серед них: «Київтеплоенерго», Харківська ТЕЦ-5, «Центренерго», «Краматорськтеплоенерго», «Білоцерківська ТЕЦ» та «Кременчуцька ТЕЦ».

«Укренерго» оплачує додаткову послугу енергогенеруючих компаній, які використовують газ, з коштів передбачених в тарифі на оперативно-диспетчерське управління.

Обратный звонок