Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

НКРЕКП ввела 50%-е обмеження продажу е/е по ДД для афілійованих компаній

нкрекп

НКРЕКП прийняла рішення про 50 % обмеження на продаж е/е по двохсторонніх договорах (ДД) для афілійованих учасників. Відповідні зміни правил ринку, які направлені на підвищення конкуренції, було затверджено в середу.

«Обмеження місячного обсягу продажу електроенергії по ДД між виробниками та іншими учасниками ринку, які входять в склад одного вертикально інтегрованого суб’єкту (ВІС) господарювання або є афілійованими між собою, складає 50% їх місячного об’єму продажів» — йдеться в проекті постанови.

Проти цієї постанови найбільше виступали «Донбасенерго» та ДТЕК, і це зрозуміло, бо вони багато торгують між власними трейдерами та своїми афілійованими структурами в рамках однієї вертикально інтегрованої компанії.

« Це рішення підвищить конкуренцію в частині попиту. Деякі, постачальники, що мають відносини з кінцевими споживачами ВІС, займають велику частку на тих чи інших сегментах ринку. І це рішення дозволить розбити цю частку на більш дрібні частини та підвищити  конкуренцію на ринку «на добу вперед» і двохсторонніх договорів, а також дозволить кінцевим споживачам купляти е/е не в рамках ВІС по якимось пільговим цінам, а по ринковим. І це не буде викривляти конкуренцію», —  роз’яснила член НКРЕКП Ольга Бабій.

Обратный звонок