Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

НКРЕКП скасувала частину обмежень на ринку е/е у відповідь на рішення суду

НКРЭКУ

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунпослуг (НКРЕКП), на засіданні в понеділок скасувала свої три попередні постанови про впровадження обмежувальних заходів на ринку електроенергії, дві з яких були скасовані Окружним адміністративним судом Києва 11 лютого, а також ухвалила та продовжила відкориговані рішення.

НКРЕКП

Учасники ринку знають, що у нас регулювати (ситуацію — ІФ) взявся Окружний адміністративний суд. Проте вніс безладдя, звісно, тому сьогодні ухвалюємо відповідні рішення. По-перше, визнаємо такими, що втратили дію, всі три постанови, щоб не було плутанини,

— заявив на засіданні голова регулятора Валерій Тарасюк.

У свою чергу як заходи у відповідь НКРЕКП ухвалила тимчасові рішення на період до 28 лютого про встановлення мінімальної ціни на внутрішньодобовому ринку (ВДР) 110% від ціни на ринку «на добу вперед» (РДВ) на розрахунковий період і відкоригувала алгоритм плати за негативні небаланси лише на рівні 102% від граничної ціни на РДВ. Також регулятор продовжив дію мінімальної граничної ціни на РДВ.

Ми сьогодні ухвалюємо повторне рішення. Скасування попередніх рішень — це дестабілізація ситуації на ринку як один із елементів гібридної війни. Як вплине це скасування — всі розуміють. «Енергоатом» у січні не продав свій обсяг електроенергії на лютий, тому до кінця місяця можна буде продовжувати обвалювати РДВ в умовах, що склалися. Скасування нашого рішення дасть змогу спекулювати в таких умовах ринком. Тому нові заходи НКРЕКП будуть і сьогодні, і завжди,

— зазначила в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» член комісії Ольга Бабій.

Обратный звонок