Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

НКРЕКП розслідує можливу змову компаній на енергоринку

НКРЕКП

Національна комісія з регулювання енергоринку та комунальних послуг (НКРЕКП) розпочала розслідування порушень законодавства щодо функціонування ринку електроенергії по відношенню до семи компаній. Про це повідомляє пресс-служба регулятора.

НКРЕКП

НКРЕКП підозрює Юнайтед Енерджі Ігоря Коломойського, групу компаній Ріната Ахметова – Д.Трейдтнг, ДТЕК Дніпроенерго, ДТЕК Західенерго та ДТЕК Східенерго, – а також Південь Енерго Збут та Енергоатом у можливих узгоджених діях на енергоринку, повідомляє LIGA Бізнес.

Дії згаданих учасників на ринку електричної енергії з купівлі/продажу електроенергії спричинили зниження ціни на ринку «на добу наперед» (РДН), перетікання обсягів з РДН на внутрішньодобовий ринок (ВДР), зменшення ціни заявок на продаж іншими учасниками ринку електричної енергії, витіснення виробників електричної енергії та держкомпанії «Гарантований покупець» з РДН.

Негативні явища на ринку електричної енергії тривали у першій декаді лютого 2022 року, зокрема, відбувалося перетікання обсягів електроенергії з РДН на ВДР та значне коливання цін, і в цей період поведінка зазначених учасників ринку електричної енергії не змінилася.

Таким чином, це вказує на можливі маніпулювання на ринку електричної енергії з боку зазначених компаній та на ознаки можливого узгодження між ними дій на цьому ринку, йдеться у заяві НКРЕКП.

  • 11 лютого НКРЕКП звинуватила компанії групи ДТЕК Ріната Ахметова, Юнайтед Енерджі Ігоря Коломойського та Енергоатом у змові, яка призвела до обвалу цін на електроенергію на «ринку на добу вперед2 у лютому».
  • 22 лютого Голова НКРЕКП Валерій Тарасюк подав у відставку. Йому знайшли заміну.
Обратный звонок