Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

НКРЕКП продовжила заборону імпорту електроенергії з Росії та Білорусі

експорт електроенергії

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) на засіданні, яке відбулось 29 вересня, подовжила термін заборони на комерційний імпорт е/е з РФ та Білорусі. Попереднє обмеження діяло до 1 жовтня.

У комісії відзначили, що 27 вересня відбулося засідання антикризового штабу. На засіданні розглядали питання обмеження пропускної потужності. Міністерство енергетики та учасники ринку акцентували на тому, що обмеження імпорту необхідно подовжити щонайменше на місяць. Заборона не матиме негативного впливу на операційну спроможність енергетичної системи України.

Один із членів комісії — Дмитро Коваленко підкреслив, що подовження заборони імпорту е/е після 1 листопада буде залежати від стану накопичення вугілля на складах електричних станцій.

НКРЕКП зазначає, що у НЕК «Укренерго» підтвердили, що обмеження пропускної спроможності до 0 МВт для імпорту е/е в об’єднану енергетичну систему України з країн, що не є сторонами Енергоспівтоварситва, не створює загрози операційній безпеці функціонування об’єднаній енергетичній системі країни.

Також у комісії відзначили, що Міненерго та «Укренерго» не надходили листи, де зазначалась потреба в імпортуванні ресурсу з РФ та Білорусі.

До того ж до постанови прийнятій на засіданні були додані уточнення, які даватимуть право системному оператору проводити місячні та подобові аукціони на продаж пропускної здатності.

Обратный звонок