Укр

/

Eng
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 18.10.2021, опт :  A-95 — 35 640 грн;  ДП — 29 790 грн;  Авто газ — 30 550 грн.    Роздрібні ціни 18.10.2021: A-95 — 29.95 грн;  ДП — 28.79 грнАвто газ — 17.77 грн.   

Німеччина потрібно €240 млрд щороку щоб стати вуглецево-нейтральною до 2045 р — McKinsey

німеччина

У своєму звіті «Net-Zero Germany» консалтингова компанія McKinsey повідомила, що Німеччина може перебудувати свою економіку до 2045 року, досягнувши вуглецевої нейтральності при чистих нульових витратах. В найближчі десять років буде зрозуміло чи зможе Німеччина досягнути цілі економічно доцільним способом. Для цього країні доведеться інвестувати 1 трлн євро у нову інфраструктуру та 5 трлн євро в модернізацію старої інфраструктури, або €240 млрд щороку (приблизно 7 ВВП Німеччини).

Економія, яку вдалося досягнути завдяки діям, направленим на боротьбу зі змінами клімату до 2045 року, може компенсувати витрати на декарбонізацію. Німеччина переживе одну з найбільш складних і важливих трансформацій в історії, яку вдасться провести лише при умові, що усі компанії Німеччини зроблять цю трансформацію частиною своєї бізнес-стратегії, зазначає Стефан Хельмке з McKinsey.

Для досягнення цілі Німеччині доведеться реформувати свій Закон по боротьбі зі змінами клімату, перебудувати економіку та частину суспільства. Наступний уряд країни після виборів визначить ключові дати перехідного періоду.

Інвестиції у нову інфраструктуру включають в себе установки відновлювальних джерел енергії, системи опалення, транспортні засоби.  У  компанії McKinsey вважають, що кожне п’яте робоче місце буде напряму  стикатися з переходом, тоді як загальна кількість робочих місць може збільшитися на шляху до кліматично нейтральної економіки.

У компанії відмічають, що необхідно зосередитися на п’яти секторах економіки з найвищими викидами:

  • Енергія. Потужність відновлювальних джерел енергії повинна бути доведена до 650 ГВт. Необхідно збільшити гнучкість енергосистеми за допомогою систем накопичення енергії та керування навантаженням.

  • Промисловість. Виробництво основних матеріалів необхідно декарбонізувати, приміром, за рахунок переходу на зелений водень і використовувати системи вловлювання СО2 та синтетичне паливо.

  • Транспорт. Необхідно забезпечити мобільність без викидів, використовуючи електромобілі або транспорт, що працює на водні. Кожен тиждень до 2030 року доведеться будувати близько 2000 зарядних пунктів для створення необхідної інфраструктури для електромобілів.

  • Нерухомість. Всі будівлі в Німеччині потребують утеплення та модернізації. Кожну будівлю необхідно обладнати або тепловими насосами або системами централізованого теплопостачання в залежності від умов.

  • Сільське господарство. Деякі технології вже тепер забезпечують суттєве скорочення викидів, наприклад анаеробні біогазові установки. Також необхідно запроваджувати нові технології, приміром для боротьби з викидами метану. Окрім цього необхідно заохочувати споживачів віддавати перевагу рослинній їжі, місцевим продуктам, а також мінімізувати відходи.

  • Фінанси. Хоча банки та інші установи напряму не здійснюють скільки-небудь значущих викидів, вони повинні зіграти ключову роль у формуванні оновленої економіки, застосовуючи «зелені» фінансові інструменти, які базуються на критеріях сталого розвитку та принципах ESG.

Варто зазначити, що керівник «Нафтогазу» Юрій Вітренко після візити концлера Німеччини Ангели Меркель зробив свою оцінку зеленого переходу — «Для повної заміни традиційних джерел енергії відновлюваними Україні потрібно близько 25 років та інвестиції на 100 млрд доларів».

Обратный звонок