Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

НЕК сертифікувала 4 блоки АЕС для участі в ринку допоміжних послуг

Укренерго

«Укренерго» видало ще 4 блокам АЕС свідоцтва про відповідність вимогам для надання допоміжних послуг (ДП) в частині резервів підтримання частоти (РПЧ) з об’ємом ±20 МВт для кожного енергоблоку, повідомила НЕК в п’ятницю.

НЕК Укренерго

Сертифіковано енергоблок №1 Южно-Української АЕС, енергоблок №4 Запорізької АЕС та блоки №1 та №2 Хмельницької АЕС. Ще 2 енергоблоки пройшли сертифікацію раніше. Це блоки №1 та №2 Запорізької АЕС.

Отже, вже 6 енергоблоків АЕС одержали право поставляти ДП в торговій зоні ОЕС України, а загальний обсяг РПЧ збільшився в 3 рази – з ±40 до ±120 МВт.

В реєстрі надання додаткових послуг для ОЕСУ, де присутні 20 електростанцій, послуги по РПЧ можуть надавати 8 станцій. Крім вищезгаданих АЕС це «Запорізька ТЕС», Курахівська ТЕС», «Бурштинська ТЕС», «Луганська ТЕС» та «Харківська ТЕЦ-5». Загальний обсяг сертифікованих РПЧ складає ±371 МВт.

Збільшення кількості енергоблоків АЕС на ринку ДП буде сприяти підвищенню надійності енергосистеми України та посилить конкуренцію між постачальниками. Крім того, забезпечення достатніх обсягів РПЧ – це одна з ключових вимог для синхронізації ОЕС України з материковою мережею Європи ENTSO-E —

зазначили в «Укренерго».

«Збільшення кількості енергоблоків АЕС на ринку ДП буде сприяти підвищенню надійності енергосистеми України та посилить конкуренцію між постачальниками. Крім того, забезпечення достатніх обсягів РПЧ – це одна з ключових вимог для синхронізації ОЕС України з материковою мережею Європи ENTSO-E» — зазначили в «Укренерго».

Хоча українські АЕС не призначені для маневрування, все ж на нетривалий період енергоблоки мають можливість збільшувати або зменшувати потужність в межах ±2 % від номінальної потужності 1000 МВт.

Обратный звонок