Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Нафтопереробні компанії Китаю можуть стимулювати зростання попиту на нафту

китай нефть газ

Незалежним китайським нафтопереробним компаніям доведеться збільшити закупки нафти, щоб вибрати виділені для них імпортні квоти на цей рік.

Це може збільшити попит на нафту, яку ці компанії можуть отримати в короткі терміни, наприклад на російську ESPO, яка постачається по трубопроводу Східний Сибір – Тихий океан. Щоправда сорт ESPO на спотовому ринку останнім часом значно подорожчав і торгується з максимальною премією за 21 місяць до дубайського бенчмарку Dubai Crude.

В цих умовах китайські нафтопереробні компанії можуть звернути увагу на близькосхідні сорти нафти. І навіть на іранську нафту, хоча Іран знаходиться під санкціями. Великі об’єми іранської нафти зберігаються в танкерах в територіальних водах кількох азійських країн.

Незалежні китайські нафтопереробні компанії завжди намагаються повністю вибрати виділені їм квоти, щоб мати можливість претендувати на такі ж обсяги в наступному році. Ці компанії контролюють чверть усіх нафтопереробних потужностей в Китаї, і підвищення попиту на нафту з їх сторони може забезпечити додатковий імпульс для росту ринку.

Обратный звонок