Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

«Нафтогаз» повідомив про наслідки для ГТС України, якщо «Газпром» раптом зменшить транзит

природний газ

Через введення в стрій «Північного потому – 2» можливе різке зниження об’ємів прокачування природного газу через ГТС України «Газпромом». А це призведе до таких змін фізико-хімічних властивостей природного газу, які не дозволять в повній мірі виконувати умови контракту між Оператором ГТС України та операторами Польщі, Угорщини, Словаччини тощо. Про це повідомив голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

Якщо «Газпром» взагалі не буде давати газу на вхід української ГТС, то це буде навіть простіше. Бо якщо російський монополіст буде давати невеликі об’єми газу або давати в один день максимум, а в інший день – мінімальні об’єми, то це не дасть змоги доставляти природний газ належної якості на західний кордон України до операторів низки європейських країн, додає Вітренко в кулуарах YES Brainstorming в суботу в Києві.

Голова НАК «Нафтогаз України» відмічає, що в такій ситуації європейські оператори можуть заявити, що Україна не виконує умови контракту по фізико-хімічним властивостям газу і тому не є надійним транзитером газу в Європу. І хоча в контракті є деякі положення, які теоретично могли б захистити ГТС України в суді, однак краще вже тепер піднімати це питання і шукати шляхи його вирішення.

По словам Юрія Вітренко, щоб забезпечити стабільне функціонування ГТС, необхідно прибрати монополію «Газпрому»  в  транзиті газу газотранспортною системою України та перевести точку доступу з західного кордону України на кордон з РФ. І якраз в цьому є сенс переходу роботи ГТС України на європейські норми.

Згідно умов контракту, в 2021-2024 роках «Газпром» зобов’язаний прокачувати через українську ГТС 40 млрд куб м газу щорічно по принципу «качай або плати».

В НАК «Нафтогаз України», в Міненерго та в Операторі української ГТС припускають, що після запуску «Північного потоку – 2»  російський монополіст може різко скоротити постачання газу через Україну, незважаючи на умови контракту та на принцип «качай або плати».

Обратный звонок