Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

«Нафтогаз» міг втратити 110 млрд грн через контракт з компанією Дмитра Фірташа

фірташ нафтогаз

«Нафтогаз України» через виконання договору з ТОВ «ЙЕ Енергія» Дмитра Фірташа міг втратити 110 млрд грн. Цьому вдалося запобігти завдяки створенню на базі НАК «Нафтогаз України» балансуючої групи та відказу від цього контракту.

Угоду про продаж «ЙЕ Енергія» 6 млрд куб м газу за ціною 7,42 грн за куб було підписано в березні цього року попереднім керівництвом «Нафтогазу». Це дозволяло компаніям Фірташа реалізовувати природний газ населенню по ціні 7,99 грн за куб м.

В «Нафтогазі» зазначають, що угода з «ЙЕ Енергія» не в повній мірі відповідала державним інтересам, оскільки в ній не було передбачено обмеження поставок газу виключно для побутових споживачів.

«Отже, надлишковий ресурс компанія Фірташа мала змогу реалізовувати промисловим споживачам по ринковій ціні», — повідомив директор з інтегрованих комунікацій  НАКу Максим Білявський.

За таких умов ТОВ «ЙЕ Енергія» або будь-яка інша компанія, яка займається поставками газу, могла взагалі не постачати газ населенню, а одразу перепродувати законтрактовані об’єми на ринку. Це в свою чергу могло призвести до того, що «Нафтогаз» був би змушений через механізм  «постачальника останньої надії» забезпечувати газом побутових споживачів, від яких би відмовився постачальник. Це могло вилитися у величезні втрати для державної компанії.

«Ми підрахували, якщо би контрагент одержував на протязі опалювального сезону 2021-2022 років газ по цій угоді, втрати «Нафтогазу» могли би перевищити 110 млрд грн» — відзначає Білявський.

Після результатів розслідування «Нафтогаз» прийняв рішення для створення балансуючої групи та призупинені договору з компанією Фірташа.

Юрій Вітренко раніше заявив, що з 1 жовтня НАК буде постачати природний газ компаніям для перепродажу його населенню на новій договірній базі, відмовившись зокрема від договору з «ЙЕ Енергія».

«При цьому завдяки діям «Нафтогазу» вдалося попередити потенціальні втрати держави від перепродажу газу, який добувається компанією, розміром до 5,3 млрд грн в листопаді. Якщо ж порахувати до кінця опалювального сезону, завдяки цим змінам з під ризику виведена величезна сума можливих втрат понад 110 млрд грн. Це результати роботи балансуючої групи, яка об’єднала більше 50 газопостачальних компаній» — підсумував Максим Білявський.

Згідно інших джерел у Фейсбуці з посиланням нібито на дані «ОГТСУ», підприємства Фірташа в жовтні одержали від НАК «Нафтогаз України» 490 млн куб газу замість 350 млн, передбаченим березневим контрактом. Завдяки чому «ЙЕ Енергія» могла одержати близько 100 млн дол  додаткового прибутку.

В свою чергу у «Нафтогазі» відкидають ці звинувачення, вважаючи їх безпідставними та неправдивими. Зазначається, що сама логіка розрахунків помилкова.

Обратный звонок