Укр

/

Eng
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 27.10.2021, опт :  A-95 — 36 440 грн;  ДП — 30 390 грн;  Авто газ — 31 650 грн.   Роздрібні ціни 27.10.2021: A-95 — 30.89 грн;  ДП — 29.79 грнАвто газ — 17.99 грн.   

МЗС України розчароване рішенням Угорщини купувати газ в обхід України

угорщина

МЗС України висловило розчарованість вчинком Угорщини, яка підписала 27 вересня 2021 року нову довгострокову угоду з російським монополістом «Газпромом» про поставку газу в обхід України, повідомляє Міністерство закордонних справ України.

Венгрія підпислана новий довгостроковий контакт постачання газу в обхід України на 15 років між MVM Group та «Гапром експорт», умови контракту можуть бути змінені через 10 років. Обєм постачання 4,5 млрд м3 через територію Сербії («Турецький потік» і його сухопутні продовження) та Австрії.

Влада республіки вела пряму трансляцію підписання контракту, після чого пройшов виступив голова МЗС Венгрії Петер Сиярто і заступника голови правління «Газпрому», гендиректора «Газпром експорт» Олени Бурмістрової.

В МЗС України вважають, що це виключно політичне рішення, яке не має ніякого економічного підґрунтя. Рішення прийнято в угоду Кремлю і в супереч національним інтересам України, українсько-угорським відносинам та принципам Договору про основи добросусідства та співробітництва між Україною та Угорською Республікою від 6 грудня 1991 року.  

Для Угорщини вигідніше отримувати газ транзитом через газотранспортну систему України, яка дає можливість найкоротшим шляхом безперебійно транспортувати газ до Європи, додають у МЗС України.

На 29-30 вересня в Будапешті було заплановано п’яте засідання Спільної міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва. Ця подія мала стати черговим позитивним кроком на шляху укріплення двохсторонніх відносин.

Однак тепер МЗС України ініціювало перенесення засідання Комісії, оскільки нова угорсько-російська газова угода буде суттєво впливати на енергетичну безпеку України та Європи. Нові обставини потребують всебічного вивчення і аналізу загроз та викликів, а також узгоджених дій країн регіону, щоб мінімізувати можливі негативні наслідки.

Україна також звернеться  в Європейську комісію, щоб одержати оцінку відповідності угорсько-російської газової угоди європейським законам в галузі енергетики.

Обратный звонок