Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Молдова вводить надзвичайний стан на 60 днів через непорозуміння з «Газпромом»

Молдовагаз

Парламент Молдови ввів в країні надзвичайний стан терміном на 60 днів через енергетичну кризу, пов’язану з невиконанням контракту «Молдовагазу» перед «Газпромом».

Молдовагаз

Прем’єр-міністр Молдови Наталія Гаврилиця заявила, що кризова ситуація виникла через комерційні відносини між «Молдовагазом» та російським «Газпромом». Через ріст закупочної ціни газу в січні до 647 дол за тис куб м у «Молдовагаз» виник касовий розрив розміром в 25 млн дол, які компанія мала виплатити в якості авансу російському монополісту.

Ми потрапили в цю ситуацію через те, що «Молодвагаз» не зміг виконати свої контрактні зобов’язання. Російський «Газпром», будучи мажоритарним акціонером «Молодвагаз», замість того, щоб виступити з пропозицією стосовно підприємства, яке він контролює, погрожує залишити споживачів без газу. В попередні роки концерн дозволяв накопичувати фінансові відхилення в зимовий період –

відзначила Гаврилиця

Уряд Молодови вважає, що існує реальний ризик для енергетичної безпеки через припинення поставок газу з Росії. Тому було вирішено запровадити надзвичайний стан. Нагадаємо, що в жовтні 2021 р в республіці вже вводили надзвичайний стан через газову кризу.

Як повідомлялося раніше, «Молдовагаз» та «Газпром» підписали п’ятирічний контракт на поставку газу з 1 листопада 2021 р. Молдавська компанія зобов’язалася до 20 числа оплачувати газ попереднього місяця та платити аванс.

Обратный звонок