Рус / Укр
Вхід
Середні ціни нафтопродуктів на 21.02.2022, опт :  A-95 — 42500 грн;  ДП — 37 190 грн;  Авто газ — 27 800 грн.    Роздрібні ціни 21.02.2022: A-95 — 34.49 грн;  ДП — 34.19 грнАвто газ — 18.79 грн.   

Молдова вводить надзвичайний стан через нестачу газу в системі

молдова газ

Уряд Молдови схвалив введення режиму надзвичайного стану строком на 30 днів — з 22 жовтня по 20 листопада через нестачу газу та падіння тиску в газовій системі країни.

Утворився дефіцит газу в 16 млн куб м, необхідний об’єм газу для жовтня виконується лише на 67 %. «Молдовагаз» не постачає затребувані об’єми газу. Тому виникла потреба закупляти природний газ в інших місцях, однак для цього необхідно забезпечити певні умови. Через це і вводиться надзвичайний стан, повідомила прем’єр-міністр Молдови Наталія Гаврилиця.

На засіданні уряду прем’єр-міністр заявила, що комісія по надзвичайним ситуаціям Молдови опублікує положення про реалізацію ряду заходів. Буде встановлено прискорений режим закупівлі природного газу, будуть виділені кошти для закупівлі необхідних об’ємів газу. Також приймуть рішення для оперативних дій по забезпеченню природним газом, зокрема через відступлення від нормативних положень.  При потребі буде застосовуватися раціоналізація споживання природного газу та інших енергоресурсів.

В Москві тривають переговори між урядом Молдови, «Молдовагазом» та «Газпромом».  Поки що не має рішення, і не має впевненості, що воно буде досягнуто. Тому було доручено державній компанії Energocom закупити газ з інших джерел, щоб забезпечити достатній тиск в трубопроводах. Кишинів паралельно з перемовинами з Москвою, веде діалог про імпорт газу з Україною, Румунією та іншими країнами.

Віце-голова молдовського парламенту Михай Попшой відмітив на брифінгу, що  парламент підтримає уряд, щоб надати виконавчій владі інструменти для врегулювання енергетичної кризи.  Також він закликав політичні партії не політизувати ситуацію, та не намагатися отримати за рахунок неї політичних дивідендів.

→ Підписуйтесь на телеграм канал гарячих новин енергетики України / світу ←

Обратный звонок