Саудівська Аравія передрікає, що обсяг видобутку нафти у світі може знизитися на 30% до кінця цього десятиріччя через скорочення інвестицій у види палива. Так, міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдулазіз бен Сальман агентству Bloomberg сказав, що світ наближається до фази, яка може стати небезпечною у разі недостатніх затрат на енергетику. Вона може спричинити «енергетичну кризу».
Абдулазіз бен Сальман відзначив, що до 2030 року щоденний обсяг видобутку нафти може впасти на 300 млн барелів. Тому він закликав енергетичні компанії та інвесторів не піддаватися на дестабілізаційні повідомлення щодо нафти та газу.
Міністр фінансів Саудівської Аравії Мохаммед Аль-Джаддан раніше зробив схоже попередження. Оскільки країна є найбільшим у світі експортером нафти та входить до числа держав, які продовжують інвестувати кошти у нарощування видобутку. Планується збільшення потужності до 13 млн барелів на добу з 12 млн барелів на добу, які заплановані до кінця 2027 року.
Але варто відзначити, що позиція Саудівської Аравії не сходитися з поглядами чималої кількості активістів у сфері захисту навколишнього середовища, які вважають доцільним вживати заходів для того, щоб сповільнити темпи глобального потепління. Так, МЕА закликало припинити інвестування у викопні види палива, щоб до 2050 року досягти нульового рівня викидів вуглеводню.